تبلیغات
خبر آنلاین - نجات یک متهم از چوبه دار با پادرمیانی فرماندارثلاث باباجانی
با پادرمیانی فرماندار ثلاث باباجانی، متهمی که در شهریور92 با خودروی حامل سوخت قاچاق باعث شهادت یکی از نیروهای مرزی شده بود، از چوبه دار نجات یافت و رضایت خانواده شهید جلب شد.
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی شاخ شمیران ، در این حادثه اسماعیل قنبری به عنوان راننده وانت ساپیا که حامل سوخت قاچاق بود در روشنایی صبح با رضا قربانی میانرودی اهل چالوس و از نیروهای سپاه تیپ امامت استان مازندران در نزدیکی یکی از روستاهای مرزی شهرستان ثلاث باباجانی برخورد کرد و باعث شهادت این مامور شد.
....
مدتی بعد اسماعیل خود را تسلیم مراجع قضایی کرد و بعد از تشکیل چند جلسه دادگاهی در نهایت وی به اعدام محکوم شد.
مهدی قنبری برادر اسماعیل : برای جلب رضایت خانواده این شهید چند بار به همراه بستگانم به چالوس سفر کردیم اما بی نتیجه بود و دیگر تقریبا امیدی نداشتیم.

قنبری گفت: یکی از بستگان پیشنهاد داد که برای کمک و حل مشکل، نزد فرماندار برویم چرا که وی فردی بومی و از خانواده معظم شهداست و از هیچ کمکی دریغ نخواهد کرد.
مهدی در ادامه بیان کرد: رستگار یوسفی در کنار کارهای روزانه خود به صورت شبانه روزی برای اخذ رضایت خانواده شهید تلاش کرد و در نهایت با پیگیری های او رضایت اولیای دم جلب شد و محکوم به اعدام از چوبه دار نجات یافت.

فرماندار ثلاث باباجانی نیز گفت: پس از پیگیری های انجام شده توسط حوزه فرمانداری و تیپ سپاه کربلا، مجازات اعدام این متهم به عفو و بخشش خانواده شهید قربانی منجر شد.

رستگار یوسفی این بخشش را نمادی از ایثارگری عنوان کرد و ادامه داد: منطقه ثلاث باباجانی از گذشته پذیرای خیل عظیمی از رزمندگان بوده و رشادت های بسیاری را به چشم دیده است و پس از این بخشش، یادمانی برای شهید قربانی در محل شهادتش احداث شده است.

شهرستان ثلاث باباجانی با حدود 40 هزار نفر جمعیت در غرب کرمانشاه واقع شده است.(ایرنا)


تاریخ : جمعه 22 اسفند 1393 | 05:42 ب.ظ | نویسنده : خبر آنلاین | نظرات
.: Weblog Themes By SlideTheme :.